Manicure dla dzieci – wymysł czy bezpieczna moda?

Zapewne każda dziewczynka w dzieciństwie przymierzała buty i sukienki swojej mamy oraz nakładała makijaż. Wszystkie dziewczyny powtarzają wszystko po matce. To samo dotyczy manicure. Małe ciekawskie okruchy próbują ściągnąć lakier do paznokci swojej mamy i narysować te same piękne wzory. Czy to bezpieczne i czy powinnyśmy na to pozwalać?

Manicure dla dzieci: zalety i wady

Po pierwsze pamiętajmy, że manicure zaczyna się od pielęgnacji paznokci, a to nawet najmłodszym jest potrzebne. Regularne odpowiednie obcinanie, dbanie o skórki i całe dłonie to już zabieg manicure. Dzieci potrzebują, aby zaznaczyć im te czynności wtedy łatwiej przyjąć, że o te paznokcie trzeba dbać na co dzień, że dłonie są ważne. Obgryzanie paznokci u dzieci to powszechny problem, z którym można walczyć właśnie w ten przyjemny sposób.

Malowanie paznokci u dziewczynki to naturalny odruch kopiowany od mamusi. Dbajmy, aby młode kobiety chodziło dużo w naturalnych, niepomalowanych paznokciach, tak aby znały swoje ciało i kochały je w naturalnej wersji. Ale też pozwolenie na namalowanie sobie wzorku raz na jakiś czas np. wzoru jednorożca, a może z jakiejś okazji to nic złego. Równowaga jest konieczna jak we wszystkim, a w naszej galerii zobaczycie najładniejsze wzory na uszczęśliwienie młodej damy.

Źródło: wmn-sr.womanexpertus.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.