in

Natalia Kukulska wyciągnęła rękę do Pikeja!

Czy to przełom w relacjach wokalistki z bratem?

źródło: instagram @natalia.kukulska

Wiele osób uważa, że dzieci znanych osób mają o wiele łatwiejszy start w przyszłość. Często widzimy nowe gwiazdki, które budują swoje kariery na rozpoznawalności rodziców pomimo braku talentu lub konkretnego pomysłu na siebie. Dość popularne jest również odcinanie kuponów od sławy rodziców. Z tej możliwości nie skorzystała jednak Natalia Kukulska. Piosenkarka, a jednocześnie córka nieżyjącego już kompozytora Jarosława Kukulskiego oraz tragicznie zmarłej wokalistki Anny Jantar, od wielu lat konsekwentnie buduje własną drogę artystyczną. Natalia wykreowała własny styl i pomimo kontynuowania rodzinnej tradycji muzycznej, jej repertuar jest daleki od tego, co prezentowali jej rodzice, a jej oryginalne podejście do twórczości doceniają również jej fani.

Co więcej, przez wiele lat artystka konsekwentne odmawiała wykonywania piosenek swoich rodziców, nie chcąc być postrzegana wyłącznie przez ich pryzmat. Tej decyzji nie potrafił zrozumieć jej przyrodni brat Piotr. Uważam, że muzyka mojego taty się marnuje. Nierobienie niczego w kierunku promocji jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów jest wręcz grzechem. Bez mojej siostry nic nie mogę zrobić (…) również ze względu na prawa autorskie. – mówił z żalem po śmierci ojca.

Relacje między rodzeństwem od dawna były napięte. Kukulska napisała nawet piosenkę, której tekst może sugerować, że odcina się od medialnych dokonań brata, próbującego zrobić karierę jako raper Pikej: W czepku urodzony, wokół siebie robi szum. W samozachwyt uzbrojony, zdradza go zbyt pewny chód. Na życia szachownicy wszystkie ruchy pionków zna, z nikim się nie liczy, z życia czerpie aż do dna.

Wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja może się zmienić. W planach jest bowiem koncert poświęcony pamięci twórczości Jarosława Kukulskiego, nad którym Natalia sprawować będzie opiekę artystyczną. Sam kompozytor jeszcze za życia tak wypowiadał się o pojawieniu się na świecie drugiego dziecka: Ucieszyłem się z narodzin Piotrka także ze względu na Natalię. Gdy syn przyszedł na świat, wiedziałem, że córka już nigdy nie będzie sama.

Jak donosi informator Na Żywo, Natalia zdecydowała się wyciągnąć rękę do brata i zaprosiła go na zbliżający się koncert:  Zaprosiła Piotra na koncert. Chce, aby w tak szczególnym momencie rodzina była razem. Wie, że tata byłby z niej bardzo dumny i cieszyłby się widząc ich razem. Istnieje więc szansa, że rodzeństwo w końcu znajdzie okazję, by wyjaśnić sobie wszystkie dotychczasowe nieporozumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *