in

Martyna Wojciechowska dumna z adoptowanej córki

Dziennikarka odmieniła życie dziewczynki z Tanzanii

źródło: instagram @martyna.world

Styl życia Martyny Wojciechowskiej odbiega od życia większości kobiet. Dziennikarka podróżuje w najodleglejsze zakątki świata, gdzie pracuje nad reportażami. Wojciechowska często porusza tematy kontrowersyjne, trudne lub pomijane ze względu na swoją delikatną naturę. Tak było, gdy dziennikarka wybrała się do Tanzanii, aby nagrać materiał o osobach chorych na albinizm. Temat był poruszający, ponieważ część rdzennej ludności Tanzanii wierzy, że kawałki ciał osób z albinizmem przynoszą szczęście, przez co wiele osób dotkniętych tą przypadłością pada ofiarą prześladowań i ataków.

W trakcie nagrań Martyna poznała Kabulę – chorą na albinizm dziewczynkę, której lokalna społeczność odcięła rękę. Wojciechowska nie pozostała obojętna na los nastolatki – zżyła się z nią na tyle, że postanowiła ją adoptować. Decyzję pomogła jej podjąć jej biologiczna córka, Marysia. Od tamtej pory Kabula regularnie odwiedza Wojciechowską. Jak przyznała sama dziennikarka, Kabula również ma wielkie serce: Kabula poprosiła mnie o pomoc dla innej dziewczynki. Chciała, żeby też miała taką szansę jak ona. Dlatego mogę teraz w końcu przyznać, że od stycznia, czyli od roku Kabula ma taką siostrę. Trzymałyśmy to z Kabulą dla siebie.To była nasza tajemnica. Ma na imię Tatu, ma 15 lat. Są do siebie podobne jak dwie krople wody. Tatu też jest chora na albinizm. – powiedziała Wojciechowska pod koniec 2018 roku.

Na profilu dziennikarki pojawiło się zdjęcie z Kabulą. Wojciechowska nie kryje dumy ze swojej podopiecznej: Moja kochana Kabula ma dzisiaj urodziny. Skończyła właśnie… 21 lat! Patrzę na Jej uśmiechniętą buzię na zdjęciach i nie mogę uwierzyć w to, jak wiele się zmieniło od naszego pierwszego spotkania w 2015 roku, kiedy przyjechałam do Tanzanii, żeby zrealizować film dokumentalny „The Ghost People”. Kiedyś tak bardzo skryta w sobie, odgrodzona od świata, pełna żalu za to, co Ją spotkało… Dzisiaj to zupełnie inna KOBIETA! Pełna marzeń, zapału do pracy, chęci pomocy innym… i radości! Moja adoptowana córka, dziewczyna, która zmieniła moje życie bardziej niż ja Jej. Tak się cieszę, że mogę być częścią Jej świata.

View this post on Instagram

Moja kochana KABULA MA DZISIAJ URODZINY!!!❤️ Skończyła właśnie… 21 lat! Patrzę na Jej uśmiechniętą buzię na zdjęciach i nie mogę uwierzyć w to, jak wiele się zmieniło od naszego pierwszego spotkania w 2015 roku, kiedy przyjechałam do Tanzanii, żeby zrealizować film dokumentalny „The Ghost People”. Kiedyś tak bardzo skryta w sobie, odgrodzona od świata, pełna żalu za to, co Ją spotkało… Dzisiaj to zupełnie inna KOBIETA! Pełna marzeń, zapału do pracy, chęci pomocy innym… i radości! Moja adoptowana córka, dziewczyna, która zmieniła moje życie bardziej niż ja Jej. Tak się cieszę, że mogę być częścią Jej świata❤️ Wpisujcie w komentarzach życzenia dla Kabuli! M. ? @gdziejestfotograf #Kabula #happybirthday #bestwishes #love #loveyoutothemoonandback #unaweza

A post shared by Martyna Wojciechowska (@martyna.world) on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *